Ďakujeme, že …

… vďaka vám a vašim príspevkom, či už priamym finančným darom na naše občianske združenie alebo darovaním 2% z vašich daní Danielko môže toto všetko …


Hipoterapia je metóda terapie, kde je ako terapeut využívaný kôň.
Danielkovi prospieva na uvoľnenie hypotonického svalstva. Nakoľko má deformácie
na niektorých častiach tela, ovplyvňuje i jeho stabilitu. Jej pôsobenie je komplexné, zasahuje oblasť rehabilitácie, psychológie a resocializácie.


Montessori je zameraná na podporu dieťaťa pri rozvíjaní jeho poznatkov a zručností. Táto terapia Danielkovi pomáha pri jeho oneskorenom psychomotorickom vývoji, ktorý spôsobil predčasný pôrod, krvácanie do mozgu a niekoľko narkóz v prvom roku života.


Plávanie je jednou z Danielkových obľúbených terapií už od malička, nakoľko vo vode je každý pohyb jednoduchší. Kvôli ochoreniu srdca je to jedna z mála pohybových terapií,
ktorá Danielkovi zostala. Srdiečko a pľúca sú posilňované vďaka dychovým cvičeniam.
A je to samozrejme zábava a aj relax.


Hlavičku trénujeme i čítaním kníh, vypracovávaním pracovných listov, logopedickými cvičeniami, vytváraním kreatívnych výtvorov a hraním hier.


Peniažky z príspevkov a 2% z daní využívame i na nákup vitamínov a výživových doplnkov na podporu imunity a srdiečka, ktoré Danielka stále nechce akosi počúvať.


Po 2 rokoch intenzívneho cvičenia sme Danielka spoločne postavili na nohy, tento rok ho snáď naučíme zdolávať aj schody a možno aj bicyklovať. ?


Vďaka vašim príspevkom sme ho po každej operácii a narkóze dokázali intenzívne zrehabilitovať, aby bol čím skôr v poriadku, za čo vám všetkým zo srdca ďakujeme.