Očkovanie mimo očkovací kalendár

Prvú informáciu o očkovaní drobca ako predčasniatka som mala podanú veľmi zvláštym spôsobom. Je dosť možné, že keďže odvtedy pretieklo veľa vody, moje spomienky nebudú 100%, ale ja si to pamätám takto..

Na chodbe som dostala do ruky akúsi dvojstránku o očkovaní proti Respiračnému syncyciálnemu vírusu (RSV) so slovami, že ak drobca nedám zaočkovať, môže zomrieť.. Áno, takto to mám ja v pamäti.. Vypleštila som teda oči a čakala, čo bude nasledovať.

Predčasné deti majú aj menšie a nevyvinutejšie orgány, preto sú priedušky veľmi maličké. Zo zápalu priedušiek teda môže veľmi rýchlo prepuknúť zápal pľúc, ktorý ohrozuje srdce, ktoré môže skolabovať.

Na očkovanie (Synagis) majú nárok predčasne narodené deti (pred 35tt) a deti, ktoré majú respiračné ťažkosti. Ďalšia informácia, ktorá nasledovala bola, že injekcií potrebuje 6 a jedna stojí cca 800€. Aj vám sa zatočila hlava? Nebojte, v zápatí došiel dodatok, že toto očkovanie prepláca poisťovňa. Najprv ho ale musí schváliť. Nám ich schválili.

Viac informácii o RSV nájdete na http://www.rsvirus.sk/.

V novembri teda začalo očkovanie s protilátkami proti RSV. Dávok mal dohromady 5. Pichá sa to v jesennom a zimnom odbobí, kedy je najvyššie riziko nákazy. Sú to protilátky, ktoré z tela vyprchajú, preto je tých injekcií viac. Kým sa teda očkoval RSV nechceli sme s pani doktorkou drobca zaťažovať ešte ďalšími očkovaniami.

Na jar už sme začali túto tému rozoberať s tým, že keďže mal drobec poškodenú v dôsledku krvácania do mozgu CNS chcem k očkovaniu vyjadrenie neurológa, a aj kardiológa kvôli srdiečku. Obaja dali súhlas s očkovaním. Priznám sa, že vzhľadom na rôzne faktory som dúfala, že nám očkovať zakážu. Takže som sa ako na posledné spoliehala na genetickú ambulanciu.

Tam však pani doktorka vyslovene odporúčala očkovať, nakoľko ktorákoľvek z týchto chorôb by mohla mať pre drobca fatálne následky.. A tak moje prvotné odhodlanie neočkovať vyletelo komínom.. A vzhľadom na prostredie, v ktorom sa tak často pohybujeme byť pred niektorými vírusmi a chorobami chránení nie je na škodu. 🙂

Náplaste na teplotu, ale i očkovanie.

Našťastie je naša pani pediatrička v tomto OK a nijak na mňa netlačila. Keďže drobec výškou i váhou dosť zaostával (aj zaostáva) rozhodli sme sa očkovania rozdeliť. To sa dá úplne bez problémov. Takže pani doktorka postupne pichla 3 dávky vakcíny HEXA. Ďalšie očkovania som sa rozhodla odložiť, kým bude mať drobec aspoň 10kg a telo sa s nimi bude vedieť lepšie vysporiadať.

Teraz absolvoval očkovanie SYNFLORIX proti pneumokokom. Na jar ešte plánuje pichnúť MMR vakcínu a máme hotovo. Keďže sme začali očkovať o niečo neskôr, nedostal všetky dávky, ktoré sa pichajú klasicky, ale je riadne zaočkovaný.

Prikladám môj tip ako a kedy očkovať. Deti som si vždy odsledovala 2 týždne pred plánovaním očkovaním, aby ani nekýchali, ani nekašľali. Toto sa týka aj celej rodiny, lebo akonáhle je niekto v domácnosti chorý, môže to spôsobiť nežiadúcu reakciu. Pred každým očkovaním poprosím pani doktorku o test CRP či v tele nedrieme nejaký vírus alebo bacil! A keď je toto všetko OK očkujeme.

Môj ďalší tip čo mať určite doma pred očkovaním. Obe moje deti super znášajú Panadol čípky a Nurofen sirup – to je taká klasika pri teplote a bolesti čo zaberá. Ale za najväčšiu vychytávku považujem hydrogélové náplaste, ktoré 1) znižujú telesnú teplotu, 2) super vychladené z chladničky a hneď nalepené na vpich zatiaľ vždy eliminovali akýkoľvek opuch. V balení sú náplaste 2. Pri očkovaní vezmem jednu, rozstrihnem je na polovičku alebo tretinky a nalepím na vpich. Zvyšok poriadne uzavriem a vrátim do chladničky. Takto viete náplasť využiť dlhšie.. Náplaste stoja cca 3.50€ a viete ich kúpiť napríklad v sietí lekárni BENU.

Naša pohotovostná výbava.

Ja som zástanca povinného očkovania. Aj preto, že poznám veľa detí, ktoré očkované byť nemôžu a preto je podľa mňa veľmi dôležitá kolektívna imunita. Veľkáčka bola očkovaný riadne podľa očkovacieho kalendára. Pri drobcovi som však tiež pri očkovaní veľmi opatrná. Po každom očkovaní s ním absolvujem aj Biorezonanciu, kde mu z tela odstránia prípadné kovy získané očkovaciou látkou.

Klop – klop – klop, zatiaľ všetko zvládol bez teploty a reakcie, tak verím, že aj to posledné očkovanie zmákneme. 🙂 Dajte na svoj inštinkt, ak máte pocit, že je dieťatko možno choré, malinké a nezvládne to, očkovanie odložte. Ja si myslím, že každá matka vie čo a kedy je pre jej dieťa to najlepšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *